Мій вибір - NATO
Про проект

 
Веб-проект «Мій вибір – NATO» ініціював та впроваджує Інститут трансформації суспільства (ІТС) – провідний недержавний науково-дослідний центр України, який системно займається проблематикою євроатлантичної інтеграції. ІТС проводить велику науково-дослідницьку роботу, а також просвітницьку діяльність серед різних сегментів українського суспільства, аби на основі об’єктивних даних довести переваги євроатлантичної моделі розвитку.
 
Ми усвідомлюємо, що минуло вже шістнадцять років відтоді як Україна відновила свою державну незалежність, але й досі не вирішено одне з корінних, цивілізаційних питань розвитку нашої держави: чи вона повинна інтегруватися до євроатлантичної системи і ввійти до Північноатлантичного альянсу (НАТО), чи має домагатися повноцінного нейтрального статусу, чи згодна долучитися до євразійської системи, чільною ланкою якої є Росія? 
 
Наша країна вже пройшла великий і складний шлях для досягнення параметрів, які характерні для країн євроатлантичної системи розвитку. 21 квітня 2005 року держави Альянсу і Україна розпочали Інтенсифікований діалог. Ми переконані, що наступним кроком має стати приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО.
 
Але сьогодні українське суспільство поки що не готове визнати переваги інтеграції України до Північноатлантичного альянсу. Йому потрібно надати правдиву та вичерпну інформацію про діяльність НАТО як колективної системи безпеки та його роль у житті тих країн, які стали його членами. З цією метою Інститут трансформації суспільства організував і провів десятки експертних та публічних заходів – науково-практичних конференцій, інтерактивних семінарів, круглих столів, дискусій, де в тій чи іншій площині, під різними кутами зору обговорювалися питання необхідності, готовності, переваг, об’єктивних і суб’єктивних труднощів вступу України до Північноатлантичного альянсу. Були проаналізовані та розвінчані численні міфи і стереотипи, які начебто заважають нашій країні набути членства в НАТО.
 
Результати проведених Інститутом трансформації суспільства комплексних досліджень та заходів із євроатлантичної проблематики знайшли своє відображення в багатьох друкованих працях, які Інститут видавав самостійно або в кооперації з іншими науково-дослідними організаціями. Різнобічні аспекти вступу України до НАТО постійно обговорювалися на сторінках науково-аналітичного журналу „Економічний часопис-ХХІ”, який видає ІТС з 1996 року. 
 
Наш Інститут, будучи членом Громадської ліги Україна – НАТО, спільно із свідомою українською науково-дослідницькою, громадською спільнотою наполегливо досліджував та просував на всіх рівнях ідею доцільності вступу України в Північноатлантичний альянс. Робота у цьому напрямі проводилася не тільки в Києві, а і в усіх українських регіонах, а також за кордоном. Керівництво ІТС надавало свої аналітичні продукти та пропозиції, де обґрунтовувалася необхідність якомога швидшого вступу України в НАТО, як українським урядовцям, так і представникам міжнародної спільноти. Члени науково-дослідницького колективу, який склався навколо Інституту трансформації суспільства, здійснили сотні виступів та публікацій з євроатлантичної проблематики. 

У результаті кропіткої роботи був напрацьований ґрунтовний науковий матеріал, на основі якого ІТС підготував та видав книгу „Партнерство заради безпеки: досвід країн НАТО та українська перспектива” (за сприяння Посольства Норвегія в Україні).
 
Сайт «Мій вибір – NATO» створений Інститутом трансформації суспільства з метою переконання українських громадян у тому, що вступ України в НАТО є кращим вибором держави для її безпеки та стабільного розвитку. Планується, що цільовою аудиторією сайту буде переважно молодь, яка прагне більше знати про НАТО та зробити свідомий вибір щодо членства України в Північноатлантичному альянсі.
 
Упевнений, що цей веб-ресурс стане вагомим внеском у досягнення генеральної мети – побудови України як Суверенної, Самостійної, Соборної, Європейської, Християнської Держави, органічної складової євроатлантичної системи розвитку.
 
Олег Соскін,
директор Інституту трансформації суспільства,
керівник проекту
 
 
Сайт створено за сприяння 
Посольства Королівства Норвегія в Україні


© Інститут Трансформації Суспільства 2007 - 2021.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27