Мій вибір - NATO

У польській столиці відкрили Warsaw Security Forum
08.11.2017

Серед тем конференції – питання військової, енергетичної та кібербезпеки і перспективи ЄС, зокрема в галузі спільної політики безпеки та оборони .

У середу 8 листопада віце-прем’єр, міністр фінансів і розвитку Польщі Матеуш Моравєцький відкрив конференцію Warsaw Security Forum – Варшавський форум безпеки. У програмі переговорів – військова, енергетична та кібербезпека; перспективи Європейського Союзу, в тому числі у сфері спільної політики безпеки та оборони, а також майбутнє протиповітряної і протиракетної оборони.

«Польща серйозно ставиться до своїх оборонних зобов’язань, зокрема підвищуючи витрати на оборону до 2,5 відсотка ВВП протягом найближчих десяти років», – заявив віце-прем’єр Матеуш Моравєцький. Політик звернув увагу на зростання військової потужності Китаю і намагання Росії зберегти значення могутньої держави. Віце-прем’єр заявив про необхідність співпраці європейських країн у галузі озброєння, зокрема, через те, що армії країн ЄС використовують набагато більше видів зброї, ніж США. «Ми активні на європейському форумі, щоб клопотатися про безпеку і раціоналізацію витрат у цій сфері. В цілому Європейському Союзі 178 видів зброї, у той час як у США 30 аналогічних видів зброї. У нас 25 різних видів танків, а в США один головний вид танка – сказав польський віце-прем’єр.

Віце-прем’єр Матеуш Моравєцький також зазначив, що дбаючи за безпеку у військовому розумінні, не можна забувати про економіку та енергетичну безпеку. За його словами, проект другої гілки Північного газогону Польща вважає геополітично неправильним, шкідливим і таким, що може призвести до загострення конфліктів. «Ми хочемо миру, та одночасно такої політики і геополітики, що цей мир укріплює», – сказав віце-прем’єр. «Звідси наша ініціатива Тримор’я, звідси наша ініціатива створення коаліції держав у співпраці із Західною Європою (...) і США», – наголосив Матеуш Моравєцький.

Польське Радіо


© Інститут Трансформації Суспільства 2007 - 2017.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27