Мій вибір - NATO

Польща хоче використати PESCO для зміцнення східного флангу НАТО
14.11.2017

Міністр Антоні Мацєревич сказав про плани використання військової співпраці в рамках ЄС, щоб укріпити східний фланг Північного альянсу.

Міністр національної оборони Антоні Мацєревич заявив, що Польща хоче використати військову співпрацю Європейського Союзу для того, щоб укріпити східний фланг Північного альянсу. Очільники відомств закордонних справ та оборони 23 країн Євроспільноти, серед них Польща, підписали в Брюсселі декларацію про затіснення співпраці у військовій сфері.

Міністр Антоні Мацєревич не оприлюднив подробиць польської участі в цій ініціативі, але запевнив, що уряд підготував відповідні проекти. За його словами, Польща очікує, що ставлення до східного флангу НАТО буде однаковим, як до південного сусідства ЄС, у якому дуже зацікавлена, наприклад, Франція. «Питання східного флангу для нас є надзвичайно важливим. Якщо ми не будемо про це нагадувати і цієї справи не обговорюватимуть, то з точки зору деяких країн вона може бути відсторонена на задній план», – сказав польський міністр національної оборони Антоні Мацєревич.

Як додав міністр, Польща придивлятиметься до зміцненої військової співпраці ЄС, а якщо умови польської участі не будуть зреалізовані, Варшава може відмовитися від своєї участі в цьому форматі. Польській стороні йдеться про те, щоб військова співпраця ЄС не була конкурентною стосовно НАТО і щоб фінансування Європейського оборонного фонду могли отримати всі, а не лише оборонно-промисловий комплекс найбільших країн.


Польське Радіо


© Інститут Трансформації Суспільства 2007 - 2017.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27