Мій вибір - NATO

Польща приєднається до євросоюзного проекту військової співпраці PESCO
04.12.2018

На основі угоди про затіснену співпрацю передбачено фінансування спільних проектів і розвиток нових військових технологій.

У понеділок Польща, разом з іншими державами-засновниками, задекларує готовність участі в проекті затіснення оборонної співпраці Європейського Союзу – PESCO. Декларація на зустрічі очільників відомств закордонних справ та оборони буде останнім кроком перед формальним запуском PESCO (Permanent Structured Cooperation) на саміті в грудні. Як повідомив віце-міністр закордонних справ Польщі Конрад Шиманський, одночасно Варшава наголосить на «ключовому значенні співпраці з НАТО».

Пріоритетом Польщі є те, щоб співпраця в рамках ЄС доповнювала зобов’язання в межах Північноатлантичного альянсу. «Для Польщі важливо, щоб оборонна співпраця держав-членів Європейського Союзу мала доповнюючий характер стосовно співпраці в рамках НАТО, бо в сфері оборони країн ЄС НАТО має ключове значення. І співправця в рамках PESCO не повинна бути конкурентною стосовно Північноатлантичного альянсу», – заявив речник уряду Рафал Бохенек.

На основі угоди про затіснену співпрацю передбачено фінансування спільних проектів і розвиток нових військових технологій. Досі бажання приєднатися до розмов про розвиток оборонних спроможностей Євроспільноти задекларувало понад 20 країн. Раніше Польща ставилася скептично до затіснення співпраці в ЄС у галузі оборони, побоюючись, чи нова структура не дублюватиме завдань НАТО, а також того, чи контрактів на проекти в оборонній сфері не отримуватимуть лише великі концерни за рахунок менших фірм.


Польське Радіо

 


© Інститут Трансформації Суспільства 2007 - 2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27