Мій вибір - NATO

Військово-морські сили Польщі отримали новий сучасний тральщик
30.11.2017

ORP «Kormoran» - це перший з трьох мисливців за мінами, що отримає польське військо.

Військово-морські сили Польщі отримали новий корабель – ORP «Kormoran». Це сучасний мисливець за мінами, що увійде до 13 Дивізіону тральщиків, який є частиною 8 Флотилії берегової оборони. У вівторок, 28 листопада, з нагоди 99 річниці відновлення Військово-морського флоту Польщі, на «Корморані» урочисто піднімуть прапор. У заході візьме участь міністр національної оборони Антоні Мацєревич.

ORP «Kormoran» - це перший з трьох тральщиків, що отримає польське військо. Заступник міністра національної оборони з питань модернізації армії Бартош Ковнацький сказав, що збільшення флоту завдяки цьому кораблю має символічне значення. Віце-міністр нагадав, що це перше протягом багатьох років нове судно, яке отримає цей вид військ. Досі, як сказав Ковнацький, Польща отримувала здебільшого вживані кораблі, наприклад фрегати зі США.

Тральщик ORP «Kormoran» вироблено зі спеціальної аустенітної сталі (з низькою магнітною проникністю). Корабель дуже важко виявити. Двигун судна також нестандартний – гібридний, що дозволяє здійснювати маневри майже на місці.

ORP «Kormoran» обладнано мережею підводних датчиків та сповіщувачів, зокрема сповіщувачами одноразового використання, які розробила Ґданська політехніка. Судно може діяти у відкритому морі протягом 10 днів. «Kormoran» озброєний 23-міліметровою гарматою «Wróbel II», ракетною установкою «Grom» та трьома великокаліберними кулеметами.

ORP «Корморан» спустили на воду у вересні 2015 року. Плани оборонного відомства передбачають придбання ще двох кораблів подібного класу. Вартість усіх трьох суден становитиме приблизно 1,2 млрд злотих.

Польське Радіо

 


© Інститут Трансформації Суспільства 2007 - 2018.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27