Мій вибір - NATO

Військовий комітет НАТО погодився на зміни в командній структурі
03.07.2018

Очільники генеральних штабів країн НАТО схвалили план реформи структури командування. Приводом змін є загроза, зокрема, з боку РФ.

Про розміщення одного з командних центрів клопочеться Польща. Остаточне рішення в цій справі Північноатлантичний альянс прийме влітку. На форумі Військового комітету НАТО обговорено аналізи, які мають стати основою реформування командної структури.

Мають постати два головні командування – атлантичне, яке займатиметься справним переміщенням військ і техніки через океан до Європи, і друге, логістичне, розміщене на Старому континенті – воно координуватиме переміщення солдатів. Будуть створені також оперативні командування, в тому числі армійське, яке пропонує розмістити на своїй території Польща.

Головнокомандувач союзницьких сил у Європі генерал Кертіс Скапаротті повідомив, що зміни є необхідними з приводу загроз, серед яких він назвав Росію. «Зараз ми є союзом, який домінує, але не будемо такими за п’ять років, якщо не пристосуємо наших військових можливостей до нової ситуації», – сказав генерал Скапаротті. Про виклики говорив також генерал Деніс Мерсьє з командування союзницьких сил з питань трансформації: «Щоб виграти війну завтра, ми мусимо бути готовими вже сьогодні», – зазначив військовий.

У лютому зміни в структурі командування обговорюватимуть міністри оборони країн Альянсу.

Остаточне рішення приймуть на саміті в липні лідери натівських країн.

 

Польське Радіо

 


© Інститут Трансформації Суспільства 2007 - 2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27