Мій вибір - NATO

ВМС України перейшли на натівську систему класифікації кораблів
05.06.2018

Військово-Морські Сили Збройних Сил України перейшли на класифікацію кораблів за номером вимпела, поширену серед європейських країн – членів НАТО, передає УНН з посиланням на Ukrainian Military Pages.

За інформацією видання, про перехід свідчать оновлені бортові номери кораблів та катерів ВМС, які можна було побачити 29 квітня, під час урочистостей з нагоди 100-річчя підняття Українських прапорів на кораблях Чорноморського флоту та Севастопольській фортеці.

Відповідно до класифікації НАТО, кожен корабель отримує унікальний номер вимпела.

Сучасний номер складається з буквеної (префікс) та цифрової частини. Префікс вказує на клас корабля, наприклад F (Frigates) – фрегати (корвети), L (Landing vessels) – десантні, М (Minesweepers) – мінно-тральні та ін. Крім того кожній країні, що приєдналася чи приєднається до системи виділяються свої інтервали номерів, що гарантує їх унікальність.

Зокрема серед кораблів ВМСУ в Одесі з новими номерами: морське водолазне судно "Почаїв" – А701 (раніше U701), навчальні катери "Чигирин", "Сміла", "Нова Каховка" - А540, А541 та А542. Префіксом "А" (Auxiliary Vessels) позначаються допоміжні судна.

Серед інших кораблів ВМС – артилерійський катер "Скадовськ", малі бронекатери пр.58155 "Бердянськ", "Вишгород", "Лубни", "Кременчук" та "Нікополь" вже були з бортовими номерами типу P170, P175...Р179 – (Patrol). Вони також зберегли цифрові позначення від старих номерів ВМСУ типу U170, змінивши лише префікс.

Як повідомляв УНН, понад 60% структур генерального штабу та інших органів військового управління України приведено до типової структури штабів НАТО.


Унн


© Інститут Трансформації Суспільства 2007 - 2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27