Мій вибір - NATO

Моя ціль – створити нову дивізію на схід від Вісли
04.10.2018

За словами Маріуша Блащака, чисельність польської армії постійно збільшується.

 

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак наголосив, що його ціллю є створення нової дивізії на схід від Вісли. Очільник оборонного відомства додав, що чисельність польської армії збільшується.

Маріуш Блащак сказав, що збільшення чисельності армії є частиною поліпшення безпеки в Польщі.

Міністр зазначив, що Польщі важливе розгортання постійної бази американських військ в країні, а тому під час останніх двох візитів до Вашингтона він розмовляв про це, зокрема, із секретарем оборони США Джеймсом Меттісом.

Маріуш Блащак також заявив, що члени НАТО вважають Польщу надійним союзником. Міністр оборони взяв участь у Брюсселі у саміті лідерів країн Північноатлантичного альянсу, що завершився вчора.

За словами очільника оборонного відомства, Польща витрачає на оборону стільки коштів, скільки цього вимагають зобов’язання та рекомендації НАТО, що бачать лідери інших держав.

Нині необхідні 2% ВВП або більше на оборону витрачають тільки п’ять із 29 держав Альянсу. Це США, Велика Британія, Греція, Естонія та Латвія. Польща призначає на оборону нині 1,98% ВВП, але як представники НАТО, так і польська влада запевняють, що це у зв’язку з добрими економічними показниками. Президент Анджей Дуда сповістив, що найближчим часом Польща знову витрачатиме 2% ВВП на оборону.

 

Польське Радіо

 


© Інститут Трансформації Суспільства 2007 - 2018.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27