Мій вибір - NATO

Міністри оборони НАТО обговорили загрозу з боку Росії
16.10.2018

Раніше Нідерланди повідомили про те, що вдалося запобігти гакерській атаці РФ на Організацію заборони хімічної зброї.

Міністри оборони країн Північноатлантичного альянсу зустрілися на дводенному засіданні 3−4 жовтня в Брюсселі, щоб обговорити проблему російської загрози.

Як повідомив польський міністр Маріуш Блащак, зокрема, йшлося про гакерські атаки з боку Росії: «Ми розмовляли про те, як протидіяти такого типу атакам. США задекларували свою участь у протистоянні кібератакам. Розмова стосувалася передусім того, як ефективно відлякувати противника, як гарантувати безпеку державам Північноатлантичного альянсу, а також державам, з якими ми співпрацюємо на щодень, – я маю на увазі, наприклад, Швецію та Фінляндію».

Декілька країн, у тому числі Польща, задекларувало допомогу в боротьбі з кібератаками.

Раніше Нідерланди повідомили, що деякий час тому вдалося запобігти гакерській атаці Росії на Організацію заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) з осідком у Гаазі. Міністр оборони Нідерландів Анк Бейлевелд сказала, що атаку підготували агенти ГРУ, а нідерландські розвідувальні служби 13 квітня цього року відбили їхню спробу. Тоді ж з Нідерландів видалено чотирьох російських агентів, запідозрених у цій атаці, їх затримали зі шпигунським обладнанням в одному з готелів поблизу осідку ОЗХЗ. Саме в квітні цього року експерти ОЗХЗ аналізували зразки речовини, що була вжита в британському Солсбері проти колишнього російського агента Сєрґєя Скрипаля.

Напередодні, 3 жовтня, НАТО закликало Росію припинити роботу над створенням системи маневрених ракет. Цю зброю РФ планувала розміщувати в Калінінградській області. Північноатлантичний альянс звертає увагу, що такими діями Москва порушує міжнародні договори.

 

 

Польське Радіо


© Інститут Трансформації Суспільства 2007 - 2018.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27