Мій вибір - NATO

У НАТО розповіли про очікування щодо реформ України в сфері і оборони
28.11.2019

Голова представництва НАТО в Україні Александер Вінніков на презентації "Україна-НАТО: що на столі переговорів" у Києві розповів про основні очікування альянсу щодо українських реформ, передає кореспондент УНН.

Так, голова представництва НАТО зазначив, що, з погляду альянсу, ключовим елементом, зокрема, реформи СБУ є наближення до відповідності з законом про Нацбезпеку, який попередньо визначає функції, які Служба має здійснювати і на яких вона має зосереджуватись.

"Звичайно, ці функції не включають в себе деяких функцій, які вона зараз має. Тому ми будемо уважно розглядати текст законопроекту, щоб побачити, наскільки це відповідає практикам євроатлантичних і європейських країн. Говорячи про очікування від реформи, віце-прем’єр вже зазначив чіткий порядок денний, погоджений між Україною та НАТО. Він дійсно фокусується на повній імплементації рамкового закону про Нацбезпеку. Так як це рамковий закон, він вимагає вторинного законодавства, яке слід прийняти. Це включає не лише реформу СБУ, але і систему управління секретною інформацією - держтаємницею, це стосується розвідувального сектору в цілому, це також стосується оборонної промисловості, і останнє, але не менш важливе - елементу парламентського нагляду", - сказав він.

Зі слів Віннікова, всі ці процеси НАТО підтримувало і продовжить підтримувати.

Він також додав, що законодавство – це не єдина річ, яка потребує змін і трансформації – це стосується всього аспекту реформ сектору безпеки.

"Міністерство оборони також має багато роботи на порядку денному, що ми щільно підтримуємо. Зокрема, це стосується трансформації української системи управління, щоб зробити її сумісною з НАТО. Також це стосується професійної військової освіти…, так само, як і поточного процесу оборонного огляду, що є невід'ємною частиною всеосяжного огляду сектору безпеки та оборони, який розпочало Міністерство оборони, ми підтримуємо тісний контакт з міністерством щодо цього", - зазначив він.

Нагадаємо, зі слів Віннікова, Україна досягла значного прогресу на шляху до членства в НАТО і має зфокусуватись на процесі реформ.


Унн


© Інститут Трансформації Суспільства 2007 - 2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27