Мій вибір - NATO

Польські благодійні організації допомагатимуть курдам
17.02.2020

Унаслідок військової операції Туреччини в північній частині Сирії щонайменше 60 тисяч осіб стало біженцями.

За даними Міжнародного комітету порятунку, з охоплених боями територій на півночі Сирії втекло близько 64 тисяч осіб. Більшість тікає в напрямку іракської частини Курдистану і саме там починають діяти польські благодійні організації.

Допомагати жертвам турецької військової операції в Сирії закликає Польський центр міжнародної допомоги. Представниця цієї організації Зофія Кволєк каже, що пожертви будуть призначені на житло і медичну допомогу: «Зібрані кошти дозволять нам гарантувати дах над головою тим, хто потребує. У готовності також наші лікарі і рятувальники з медичної рятувальної групи. Закликаємо сплачувати скільки хто може».

З такою ж метою вносити пожертви закликає Польська гуманітарна акція, яка має свою місію в Курдистані, – каже її представник Рафал Ґжелєвський: «Саме там, у таборах, вони зможуть отримати допомогу Польської гуманітарної акції. Ми будемо відповідальними передусім за доступ до чистої і безпечної води, а також збудуємо вбиральні. Передбачаємо, що масштаб катастрофи може бути справді великим, тому я закликаю до фінансової підтримки наших дій».

Метою турецької військової операції є витіснити курдських бойовиків і поселити сирійських біженців, які досі проживали в Туреччині. За оцінками експертів, загалом вигнання може стосуватися щонайменше 300-450 тисяч людей.


Польське Радіо


© Інститут Трансформації Суспільства 2007 - 2020.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27