Мій вибір - NATO

Росія прагне відновити домінування над Польщею
17.11.2016

За словами міністра оборони, «Кремль – це джерело сьогоднішньої воєнної загрози для Європи» .

Виступаючи на відкритті навчального року у Вищій школі суспільної та медійної культури у Торуні, міністр національної оборони Польщі Антоні Мацєревич наголошував: «Мета дій Росії - відновити домінування над Польщею».

Керівник оборонного відомства підкреслив: «Зміна в країні випромінює вплив на геополітичну ситуацію усього світу, а світ і наші союзники побачили, що поляки хочуть боронити свою незалежність і свободу. Вернулася здібність видобування з польського потенціалу справжніх сил».
Антоні Мацєревич, звертаючись до студентів, зокрема заявив, що у нинішні часи інформаційна війна, боротьба за свідомість є ключовими для перемоги чи поразки, виживання і розвитку народу або його знищення, - бути чи не бути. Тож, важливими чинниками безпеки є система міжнародних союзів. Серед важливих справ міністр також назвав аспект, пов’язаний з кібер-загрозою і гібридною агресією. Та все ж, «головне – структура національної свідомості та інформаційна війна», - наголосив міністр Мацєревич.
У виступі перед студентами торунського вишу глава оборонного відомства висловив переконання, що рішення саміту НАТО у Варшаві мають історичне значення для Центрально-Східної Європи, оскільки вже не Росія вирішує які війська мають право розміщуватися на території Польщі. «Кремль – це джерело сьогоднішньої воєнної загрози для Європи».
Міністр національної оборони не обійшов увагою і роль Територіальної оборони, яка нині створюється, та зв’язки між армією і місцевим суспільством і локальною адміністрацією.

22 жовтня глава оборонного відомства Антоні Мацєревич став лауреатом Нагороди імені Казимира Відновлювача «Патріот 2016 року». Нагороду міністрові вручили у Краківській опері, в відзначення Дня Патріота, представники видавництва «Biały Kruk», які наголосили: «Антоні Мацєревич вже десятиліттями бореться за польську незалежність».

 

Польське Радіо

 


© Інститут Трансформації Суспільства 2007 - 2021.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27