Мій вибір - NATO

Ващиковський: Росія вимагає від нас поваги, ми вимагаємо від неї того самого
06.01.2017

Для взаємної поваги Росія має повернути уламки літака і скасувати санкції проти Польщі - сказав глава МЗС .

Якщо Росія вимагає від нас поваги та прагматизму, то так само ми вимагаємо від неї, аби Росія повернула нам уламки президентського літака Ту-154М і скасувала економічні санкції, які вона впровадила проти Польщі», - заявив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський.

Нагадаємо, президент Путін, приймаючи вірчі грамоти від нового посла Польщі у Москві Влодзімєжа Марціняка, заявив, що «відносини Росії з Польщею далекі від задовільних». Господар Кремля додав, що «відновлення політичного діалогу можливе на основі взаємної поваги і прагматизму».

Коментуючи ці слова Путіна, Ващиковський сказав, що «погоджується з такою оцінкою, але при цьому хоче наголосити на слові „взаємної”».

«Якщо Росія вимагає від нас поваги та прагматизму, то ми вимагаємо від неї того самого. Президент Путін каже, що він готовий зробити все для цього, а я відповім: не треба все, нехай він почне з того, що віддасть уламки Ту-154М і скасує економічні санкції проти Польщі. Тоді ми повернемося до прагматичного тону розмови», - сказав Ващиковський.

«Ми хочемо, аби Росія почала ґрунтовно працювати у встановленні фактів смоленського розслідування – а знаємо, що вона не працює: не хоче повернути уламки, чорні скриньки, не хоче дозволити нам допитати людей, котрі працювали тоді у тому незасному контрольно-диспетчерському пункті», - зазначив міністр.

Як підкреслив він, «Росія не має робити всього, є кілька питань, жестів, котрі вона може зробити і тоді, безумовно, ці відносно значно поліпшаться», - сказав Вітольд Ващиковський.

 

 

Польське Радіо


© Інститут Трансформації Суспільства 2007 - 2021.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27