Мій вибір - NATO

У Польщі буде кільканадцять тисяч солдатів НАТО у випадку загрози
04.08.2017

Глава МЗС сказав, що у випадку інцидентів на східному кордоні у Польщі буде кільканадцять тисяч солдатів Альянсу.

У випадку інцидентів на східному кордоні на терені Польщі зможуть перебувати кільканадцять тисяч солдатів НАТО. Це велике посилення безпеки Польщі», – наголосив в ефірі телеканалу TVP1 міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський.

Очільник польської дипломатії прокоментував також нинішній стан Європейського Союзу. «Це парадокс, що з Центральної та Східної Європи лунають заклики до єдності Європи, а з західних держав, держав-засновниць, лунають заклики до поділу, до різного рівня інтеграції», – сказав міністр.

«Це неправда, що Польща замкнута, ксенофобська, не приймає людей з-за кордону. Нашою країною транзитом проїжджають мільйони людей, але ми проти примусової релокації», – відзначив очільник польської дипломатії, критикуючи проект примусового прийняття країнами ЄС іммігрантів.

«Ми проти цього, тому що більшість із цих людей не хоче приїжджати до Польщі, а тому не можна застосовувати примусового механізму. Примусова релокація погано асоціюється з нашою історією, адже нас було переселено від Аушвіца до Сибіру. Не можна пропонувати примусову релокацію людям з інших держав, культур та континентів», – сказав Вітольд Ващиковський. «Релокація – це евфемізм, це примусове переселення. […] Немає чогось такого як покарання за неприйняття біженців, це публіцистика. […] Ми не домовлялися про такий ЄС і в Спільноті таких норм не існує», – додав він.

Міністр прокоментував також проблему ісламського тероризму. «Під прицілом „Ісламської держави” усі здобутки заходу. […] Мусимо бути готовими, що масові заходи, а отже, культура і спорт – це теж масові заходи, – можуть бути цілями і вже були цілями терористів», – сказав він.

Вітольд Ващиковський відповів також на запитання про свою майбутню поїздку до США та розмову з Рексом Тіллерсоном. «Будемо розмовляти про двосторонню, військову співпрацю, про безпеку. Я ще Керрі (Джон Керрі – екс-держсекретар США – ред.) прохав про підтримку, тепер знову буду про це говорити. Адміністрація Обами була під впливом концепції „перезавантаження” у взаєминах з Росією і не була охоча і готова допомагати нам у цьому питанні. […] Я переповім усю тему смоленської катастрофи та нашої дипломатичної боротьби за повернення уламків літака. Буду просити про допомогу», – наголосив міністр закордонних справ Польщі.

Коментуючи ставлення Росії до США, Ващиковський відзначив: «Росіяни звикли до мало реактивної політики Обами, який ще до того, як став президентом, отримав Нобелівську премію і протягом 8 років старався її заслужити та не вів активної закордонної політики», – звернув увагу міністр.

 

 

Польське Радіо


© Інститут Трансформації Суспільства 2007 - 2018.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27